LONDRA TASARIM HAFTASI 2022

Londra Tasarım Festivali, üç yıldır ilk kez tam boyutlu gerçekleşti ve 20. yıl dönümünü kutladı. Kraliçe II. Elizabeth’in ölüm haberiyle sarsılan ülke, bir yas döneminde Londra Tasarım Festivali'ni başlatmış oldu.

Pandemiden bu yana ilk kez tam boyutlu gerçekleşen ve 20. yılını kutlayan Londra Tasarım Festivali (LDF), bu kez de Kraliçe’nin ölümü nedeniyle istediği ihtişama kavuşamadı. Festival 17-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti ve tasarım meraklılarına her şeye rağmen sıra dışı deneyimler sundu.

Sürdürülebilirlik, yeni materyaller, ekonomik krizler ve dijital gelecekler gibi temalarla dolu festival, sadece profesyonel bir buluşma değil, aynı zamanda son günlerde ihtiyaç duyulan pozitifliği tasarım meraklılarıyla paylaşma şansı da taşıyordu. Gelecek umudu üzerine düşünme fırsatı sunan tasarımlar, enstalasyonlar ve konferanslar, festivalin artı yönleri olarak öne çıktı ve katılımcılara ilham verdi.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan’ın açıklamasını buraya not düşmemiz gerek: “Londra Tasarım Festivali, dünyanın dört bir yanından tasarımcıları bir araya getiren ve başkentin yaratıcı endüstriler için bir güç merkezi olarak konumunu güçlendiren mükemmel bir etkinlik. Londra yaratıcılığıyla tanınır; dünyanın dört bir yanından en iyi şirketleri ve yetenekleri çekmeye devam eder. Londra'nın harika fikirlere, yeniliklere ve her kökenden insana açık olduğunu gösteren Londra Tasarım Festivali'ni desteklemekten mutluluk duyuyorum.”