KARAKÖY OTOPARKININ YERİNE 7.000 METREKARELİK MEYDAN

Karaköy Katlı Otoparkında yıkım çalışmalarıyla ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bu İstanbul adına gerçekten özenli bir çalışma. Ortak akıl ve fikir birliği yapıldığında ne kadar güzel sonuçlar elde edildiğinin de bir göstergesi. Şu anda yıkım başladı, yıkımla beraber toplamda 2 buçuk yıllık bir iş planı var" dedi.

Çalışma hakkında bilgi veren İmamoğlu şöyle açıklıyor: "Buranın meydana dönüşmesi, otoparkın burada yer altına alınarak hizmetin devam etmesi, yani hiçbir sıkıntıya uğramaması, aynı zamanda yeni meydanda kamu lehine sanat, kültür faaliyetlerinin olması ve şehrin sıkışmışlığında yaklaşık 7 bin metrekarenin üzerinde muazzam bir alanın şehre kazandırılması için bu proje geliştirildi.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu projenin yıkımından yapımına kadar bütün detaylarını Galataport'un sahibi olan firma üstlenmiştir. 2,5 yılda yapıp, anahtar teslimi Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edecek ve İBB hem otoparkı işletecek hem de üst kullanım hakkını elde edecek. Bu aynı zamanda kamu lehine de bir iş birliği. İnşallah hızlı biter. Tabiri caizse İstanbul'un telaşı var; bir an önce iyileşmek ve toparlanmak istiyor” ifadelerini kullandı.