TÜRKİYE, AYDA AWARDS’TAN ÖDÜLLE DÖNDÜ!

Nippon Paint’in mimarlık ve iç mimarlık öğrencilerinin katılımına açık olarak 14 yıldır düzenlediği AYDA Awards Ödül Töreni, 7 Temmuz’da Malezya Penang’da yapıldı. Türkiye’den Şevval Simruy Baygül ve Berk Kesimoğlu, AYDA Awards’dan ödülle dönerek ülkemize büyük bir gurur yaşattılar.

AYDA Awards, 2008’den bu yana, mimarlar ve tasarımcılar için yaratıcı ve etki odaklı bir platform sağlıyor ve önemini giderek daha da artırıyor. Nippon Paint’in global ağında yer alan 16 ülkedeki 1200 eğitim kurumundan bugüne kadar 47.000’den fazla başvuru alındı. AYDA Awards 2021-2022 döneminde ise 15 coğrafi bölgeden 6184 başvuru alındı ve 27 kişi uluslararası finale kaldı. Finale kalan 27 kişi 22-23 Haziran’da yapılan uluslararası jüri toplantılarında projelerini sundular.

Türkiye’nin şampiyonları, mimarlık kategorisinde “Eu-topos” projesiyle Şevval Simruy Baygül ve iç mimarlık kategorisinde “Streethouse” projesiyle Berk Kesimoğlu, “Nippon Paint Colour Award”u kazandılar. Ne mutlu bize; onlarla gurur duyuyoruz.