Uzak/Yakın Ofisler

Design By Sezgin AKSU

Bugünlerde küresel COVID-19 salgını nedeniyle içinde olduğumuz olağan dışı koşullar tüm bireyleri, toplumları ve kurumları pek çok konuda yeniden düşünmeye itiyor. Bu süreç, iletişim, gündelik yaşam, tüketim alışkanlıkları, üretim ve çalışma şekli gibi alanlarda yeni öğrenme ve deneyim kazanacağımız bir dönem olarak düşünülebilir. Bu anlamda değişen, değişecek olan çok şey var gibi görünüyor. Bu değişimlerin kullandığımız cihazları, takip ettiğimiz mecraları ve en belirgin olarak da mekansal pratikleri dönüştüreceğini öngörmek mümkün. Pek çok alanda olduğu gibi, tasarımcı ve mimarlar da net bir yol haritası çizmekte temkinli bir yaklaşım sergiliyor.

Diğer yandan küresel anlamda etki yaratan bu durumların, çalışma alanları üzerindeki belirgin etkilerini şimdiden konuşmaya, hayal etmeye ve tasarlamaya başlayabiliriz.

Nasıl ofis sistemleri kullanacağız, çalışma alanlarındaki mobilyalar ve ürünler bir yandan bilgi paylaşımına açık ofis sistemlerine hizmet etmeyi sürdürürken, bir yandan gerekli durumlardaki sosyal mesafe ve hijyen gerekliliklerine uyum sağlayabilecek formda olabilecek mi? Biz de, Addo için özel tasarımlar yaratan tasarımcılar ve ekibimizle birlikte bu öngörüler üzerinden çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Paylaş

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket