TANJU ÖZELGİN

TANJU ÖZELGİN

Tanju Özelgin 1962 yılında İstanbul’da doğdu.1984 yılında Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun olmuştur.

Tanju Özelgin 1962 yılında İstanbul’da doğdu.1984 yılında Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. 1987 yılında kendi tasarım ofisi olan Scala Design’ı kurup, 1987-1996 yıllarında Scala Design bünyesinde fuar standları, yat, showroom, konut, ofis, özel tanıtım geceleri, mobilya ve endüstri ürünleri tasarımı yapmış ve uygulamıştır.

1996’da Parlak Kırmızı’yı kurmuştur. Parlak Kırmızı bünyesinde endüstri ürünleri tasarımı, sayısal ve video grafikleri hazırlamış, iç mimarlık proje ve uygulama hizmetleri vermiştir.

2005 yılından beri TO (Tanju Özelgin Studio) bünyesinde endüstri ürünleri tasarımı ve iç mimarlık proje çalışmalarını devam ettirmektedir.

Tanju Özelgin, 1988 yılından beri öğretim üyeliği ve proje danışmanlığı faaliyetlerini sürdürmektedir. Birçok yarışmada jüri üyesi, sergi katılımcısı ve workshop yöneticisi olarak yer almaktadır.


Tasarımları