Taksim Meydanı, Kentsel Tasarım Yarışmasının İlk Kademesi Tamamlandı

Taksim Meydanı için düzenlenen ve geçtiğimiz Mart ayında ilan edilen Kentsel Tasarım Yarışması’nın ilk aşaması tamamlandı. 146 projenin katıldığı, ve  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan “İstanbul Meydanlarına Kavuşuyor” yarışmasının Taksim ayağının jüri çalışmaları devam ederken, sürecin Eylül 2021’de tamamlanması öngörülüyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ‘İstanbul Meydanlarına Kavuşuyor’ yarışmasının Taksim ayağının ilk kademesinin 25 Temmuz tarihinde tamamlandığı duyuruldu. İlk kademenin tamamlanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklamada jüri çalışmalarının devam ettiği söylendi. Tüm tasarımcıların katılmaya davet edildiği Taksim Kentsel Tasarım Yarışması ile ilgili daha önce  yapılan duyurularda,  birinci kademeyi geçen 20 projenin her birine 5.000 Euro ödeme yapılacağı, ikinci kademeye geçen projeler arasından seçilecek üç tasarıma ise 50.000 Euro ödül verileceği bildirilmişti.

İlk kademe sonrasında yapılan açıklamada, İPA Yarışmalar Koordinatörü Ömer Yılmaz tarafından, başvuran 146 projenin jüri çalışması sonunda 20’ye indirileceği ve 26 Eylül’de ödül töreni ile birlikte kolokyum yapılarak eşdeğer 3 ödülün belirleneceği iletildi. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Kent Konseyi işbirliğiyle yapılacak halk oylamasını detayları paylaşıldı.

Paylaş

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket