SPACE BEST OF INTERIOR DESIGN’22 SAHNE SPONSORU ADDO MOBİLYA

10-11 Mayıs’ta Zorlu PSM’de gerçekleşen, mimarlık, iç mimarlık, tasarım ve sanatın deneyim alanı olan “multidisipliner” buluşma SPACE’in sponsorlarından biri de ADDO oldu.


SPACE Best Of Interior Design’22 seçkisinde son yıllarda Türkiye’de yapılan en iyi iç mekanlar sergilendi. Farklı disiplinlerden ve kentlerden 50’nin üzerinde nominatörün önerdiği mekanlar arasından Tülin Hadi, Mine Mert, Günnur Özsoy, Tanju Özelgin, Arif Özden ve Kerem Özerler’den oluşan seçici kurulun belirlediği projeler Tanju Özelgin küratörlüğünde hazırlanan sergide sunuldu. Sergilenen projelerin ofis kurucularına plaket verildi.

Etkinliğin gala gecesinde Hasan Mingü’ye Mesleğe Katkı Plaketi verilirken, sergideki mimar ve iç mimarlara plaketlerini DAC’ın kurucusu Aslı Sekmen takdim etti. Nevzat Sayın, Murat Tabanlıoğlu, Ahmet Alataş ve Ceylan Baba gibi Türkiye’nin mimarlık ve iç mimarlık alanında önde gelen isimlerinin yanı sıra sanatçı, gazeteci, tasarımcı ve küratörlerin ilham verici söyleşilerine de ev sahipliği yapan organizasyon, yaratıcı ve keyifli bir buluşma ortamı yarattı. Son yılların etkili sosyal girişimlerinden Onaranlar Kulübü, Piknik Works ve Herkes İçin Mimarlık gibi öncü isimler de organizasyonun katılımcılarındandı.

Mimarlık ve tasarımla ilişkili farklı disiplinleri buluşturarak, herkesin özgün tasarım dilini paylaşabileceği çok sesli bir platform yaratan SPACE’te Addo, VitrA, Berteks, Koleksiyon, Feltouch, Laufen ve Urbanjobs gibi markalar yaratıcı yönlerini sergiledikleri alanlar kurguladı. ADDO, SPACE’in sahne sponsoru olarak, alanındaki uzmanlığının bir kez daha şık bir biçimde altını çizmiş oldu.

SPACE’in mekan tasarımında Sekmen Partner, kurumsal kimlik tasarımında Zebra Design Factory imzası yer aldı.