Maison&Objet ilk kez dijital fuar olarak gerçekleşiyor

İçinden geçtiğimiz bu olağandışı günlerde, pek çok etkinlik bir yandan varlığını sürdürmeye uğraşırken, bir yandan da içinde bulundukları endüstrinin ihtiyacı olan dinamikleri zorunlu koşullar altında devam ettirmek, hatta koşullara uygun yenilikçi içerik ve deneyimler oluşturmak için çalışıyor. Tasarım dünyasının merceğinde olan etkinliklerden biri olan Maison&Objet de bu bağlamda, 4 Eylül’de başlayan ve 18 Eylül’e kadar devam edecek programını, ‘Dijital Fair’ başlığı altında, sanal ortama taşııdı. Programda fuar dışında etkinlikler de yer alıyor.

Maison&Objet etkinliği bu yıl endüstrinin alışık olduğu formatta gerçekleşemese de, katılımcı markaların en son koleksiyonları bu kez sanal ortamda sunuluyor. Bunun için sanal stand alanları üzerinden turlar yapılabilecek.

Etkinlikte dijital fuarın yanı sıra web üzerinden yayınlanacak bir konuşma programı da yer alıyor. İç mekan ve mobilya tasarımı çevresinde gelişen konuşmalarda, gündemin de etkisiyle özellikle çalışma alanları da odaklanan konulardan biri. Bu alanda sorulacak sorular ve tasarlanacak gelecek eğilimleri her zamankinden kritik hale geldiği için programda sosyal değişimleri ve yeni çalışma yöntemlerini analiz etmeye yönelik içerikler bulunuyor. Ayrıca, tasarım koleksiyonerliğinden, editörlüğe, yeni tüketici ihtiyaçlarından, sürdürülebilir ve çevre dostu malzeme ve üretimlere dair tartışmalar da yer alıyor.

Maison&Objet etkinliğinde ayrıca sezonun en yeni ürünlerinin sunulacağı günlük seçkiler ve tasarım endüstrisini şekillendiren isimlerin kişisel yaşamlarından hikayelerin olduğu podcast serileri de izleyicilerle buluşuyor.

Paylaş

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket