MAİSON & OBJECT 2023 EYLÜL EDİSYONU, "ENJOY" TEMASIYLA KEYFİ YENİDEN KEŞFETMEYE ÇAĞIRIYOR

Dekorasyon ve tasarım dünyasının öne çıkan etkinliklerinden biri olan Maison&Objet Paris Fuarı, 7-11 Eylül tarihleri arasında "Enjoy" temasıyla kapılarını tasarım tutkunlarına açıyor.

Pencereleri açın, pembe gözlüklerinizi yeniden takın ve nefes alın! Kısaca: Keyif alın! Çatışmalar, felaketler, salgınlar ve adaletsizlikten zarar gören bir ortamda, kendimizi umutsuzluğun eline mi bırakacağız? Görünüşe göre hayır, çünkü neşeli bir direniş geliyor ve kadere meydan okuyor. 2022'de, "Arzu Edilen Gelişme" teması, tutumlu ve sorumlu kolektif davranışları benimsemek için acil bir çağrıya vurgu yapıyordu, 2023 ise dijital dünyaların yaratıcı tasarım üzerindeki etkisine dikkat çeken "Meta-Duyarlılık" ile başladı. 2024'te ise "Enjoy" temasıyla bireysellik ve haz odaklı bir yaklaşım önem kazanıyor, cesur ve renkli yaratıcılıkla kendi eşsiz yanlarını sergiliyor. Maison&Objet, bu temayı, gelecek trendler konusunda herkese yön verecek ve ilham kaynağı olacak bir "Kutup Yıldızı" olarak tanımlıyor.

Sektörde öncü markaları, tasarımcıları, dikkat çekici akımları ve profesyonelleri bir araya getiren Maison&Objet Paris, bu edisyonunda tasarım dünyasındaki son yenilikleri, heyecan verici bir tema üzerinden ziyaretçilerine sunuyor. Dekorasyon, mobilya, moda, mutfak ve wellness gibi çeşitli kategoriler, "zevk arayışının" keyifli ifadelerini, kendi alanında yorumluyor. Sanatçılar ve tasarımcıların öncülük ettiği bu "zevk arayışı", Paris Tasarım Haftası ve Maison&Objet kapsamında yeni ve neşeli bir ruh haliyle karşımıza çıkıyor.

Maison&Objet Paris Fuarı'nda "Enjoy" teması, zevki üç ana aşamada işliyor: Baştan Çıkarıcı İfade Biçimi, Özgürleştirici Yaratıcılık ve Artırılmış Hassasiyet. Nostaljik yaklaşımlar, baştan çıkarıcı formlar ve fütüristik çizgilerle başlayan bu yolculuk, sınırsız yaratıcılık, cesur estetik ve hassas, duyusal keşiflerle devam ediyor. Pandemi ile birlikte yükselişi hızlanan, keyif ve sağlığı bir potada buluşturan "wellness" konsepti de "Enjoy" teması içerisindeki yerini alıyor.

Paris Tasarım Haftası ile eşzamanlı ilerleyecek fuar; etkinlikler, performanslar, sergiler, ödüller ve konferanslarla heyecan ve ilham verici bir deneyim sunuyor.

Maison&Objet Paris Sonbahar Edisyonu ziyaretçilerini; iyi hissettiren iç mekanların tadını çıkarmaya, sıra dışı tasarımlarla endorfinlerini artırmaya ve hayal gücünü eğlenerek yeniden keşfetmeye davet ediyor.