Londra Tasarım Bienali’nden Açık Çağrı

Pandemi nedeniyle bu yıl gerçekleşemeyeceği açıklanan tasarım etkinliklerinden biri de üçüncüsü bu yıl planlanmış olan Londra Tasarım Bienali oldu. Bienalin yeni tarihi, 1-27 Haziran 2021 olarak duyuruldu. Bienal geçtiğimiz günlerde, Chatham House ile birlikte “Design In The Age Of Crisis” (Kriz Çağında Tasarım) başlıklı bir açık çağrı yayınlayarak, 18 yaş altındakiler de dahil olmak üzere herkesi, farklı başlıklar üzerinden bu konuda düşünmeye davet etti.

Bu yıl üçüncü kez gerçekleşmesi planlanan ancak pandemic nedeniyle yapılamayan Londra Tasarım Bienali, 1-27 Haziran 2021’de izleyici ile buluşacak. Bienalin bu yılki sanat direktörü tasarımcı Es Devlin, temayı “Resonance” olarak açıkladı. Tema ile ilgili açıklamasında Devlin, içinde bulunduğumuz, hem canlandırıcı hem de yıkıcı etkilere sahip hiper rezonans çağının altını çizerken, “tüm küresel zorluklara karşılık farklı ye yaratıcı bakış açıları geliştirme potansiyeline sahip tasarımcıların bu dönemde gerçek anlamda dönüştürücü bir güce sahip olduğunu” belirtti.

Bienal bu tema etrafında, yine Somerset House’da ülkelerin ve çeşitli kurumların temsiliyetleri üzerinden bir katılımla şekillenecek. Diğer yandan bienalin, Chatham House ile birlikte yaptığı “Design In The Age Of Crisis” (Kriz Çağında Tasarım) başlıklı bir açık çağrının sonucunda seçilecek olan işler de sergi kapsamında izleyicilere sunulacak.  Daha sağlıklı, çevreci, adil ve refah içinde toplulukları nasıl yaratabileceğimiz sorusunu soran ve 31 Ağustos tarihine kadar geçerli olan çağrı, projeleri, iş, çevre, sağlık ve toplum olmak dört başlık altında çağırıyor. Çağrı sonucu her başlık altındaki seçici kurul tarafından belirlenecek olan projeler güz döneminde çevrimiçi olarak sergilenecek ve önümüzdeki yıl de bienalde yer alacak.

Paylaş

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket