İSTANBUL’A YENİ AYDINLATMA ÇÖZÜMÜ

‘İstanbul Senin – Aydınlatma Ürünleri Tasarımı Yarışması’ geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. İstanbul’un açık alanlarındaki aydınlatma ürünlerinin tasarımı ile ilgili olarak düzenlenen yarışmada birinci olan proje KENET; kent kimliğinin bir parçası olacak ve çevre dostu özelliği ile ekolojik dengenin korunmasına katkı sunacak.

İstanbul’un açık alanlarındaki aydınlatma ürünlerinin tasarımı ile ilgili olarak açılan ve geçtiğimiz günlerde sonuçlanan ‘İstanbul Senin – Aydınlatma Ürünleri Tasarımı Yarışması’ İstanbul Büyükçehir Belediyesi, Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından düzenlendi. Yarışmanın çağrı metninde; ‘önerilecek aydınlatma ailesinin İstanbul’un çok katmanlı kozmopolit dokusuna ve yol, cadde, sokak, meydan, tarihi çevre, park ve bahçeler gibi farklı işlevlere uygun kullanım ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olmasının beklendiği’ belirtiliyordu.

Birinci seçilen KENET projesi ile ilgili bundan sonraki süreçte, tasarım ekibinin belediye ve jüri ile yapacağı görüşmeler doğrultusunda tasarımların geliştirilmesi ve prototip aşamasına geçilmesi öngörülüyor.

Proje Ekibi:

8 SIRA NUMARALI PROJE – 72413

Müellifler

Zeki KADİRBEYOĞLU, Elektrik Mühendisi, Aydınlatma Tasarımcısı (Ekip Temsilcisi)

Meriç KARA, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Mustafa AKKAYA, İç mimar ve Çevre Tasarımcısı, Aydınlatma Tasarımcısı

Danışmanlar

Ahmet GÖRSEV, Aydınlatma Tasarımcısı

Mevce ÇIRACI, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Paylaş

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket