İDEALİST Derneği kuruluşunu duyurdu

Addo’nun da destekçileri arasında bulunduğu İDEALİST İç Mimarlık Derneği, dernek merkezi açılışını 25 Kasım’da, addresistanbul Dekorasyon ve Tasarım Merkezi’nde, sektörün önde gelen isimleri ve marka temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen bir etkinlikle duyurdu.

Geniş katılımlı güçlü bir yapı olma hedefiyle yola çıkan İDEALİST, 77 mimar ve iç mimarın yer aldığı bir çalıştay düzenleyerek kuruluş çalışmalarına başlamıştı. Kuruluş sürecinde gerçekleştirilen bu çalıştay sonucunda, derneğin “Vizyon ve Strateji Belgesi” ortaya çıktı. İDEALİST faaliyetlerini; eğitim, kalite standartları ve etik, mesleki haklar ve korunması, uluslararası iş geliştirme ve işbirlikleri, sektörel işbirlikleri ve dayanışma olarak tanımlanan 5 ana başlık altında topluyor.

Vizyonunu “Türk iç mimarlık sektörünü temsil eden ve yönlendiren, dünyada iç mimarlık sektörüne ilham veren, yenilikçi, sektörel bir odak” olarak açıklayan İDEALİST İç Mimarlık Derneği, mesleğe katkı yapmayı ve mesleği yüceltmeyi misyonu olarak benimsiyor.

Birkaç ay içinde tamamlanacak dernek merkezinin, çok çeşitli fonksiyon ve etkinlikler ile sektör insanlarına kapısı açık bir adres olması hedefleniyor.

Paylaş

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket