Herkes için Mimarlık, Perspektif İstanbul’da

Herkes için Mimarlık platformu, Ütopya Mahalle etkinliği ile “Perspektif İstanbul” programında yerini aldı. 17 Kasım Çarşamba günü çevrimiçi olarak gerçekleşecek etkinlikte, katılımcılar hayallerinde kurdukları geleceğin mahallesini, Herkes için Mimarlık ekibiyle birlikte tasarlayacak.

Today at Apple ve ATÖLYE ortak projesi olan “Perspektif İstanbul”, yaratıcı akışkanlığı geliştirmeye, şehri onurlandırmaya ve iyi bir amaç için teknolojiyi benimsemeye kararlı topluluklar sayesinde keşfetmeye odaklanıyor. Kâr amacı gütmeyen bir platform olan Herkes için Mimarlık (HiM), mimarlık ve tasarım alanlarında çözüm yolları üretmek üzere harekete geçiyor. Programda yer alan Herkes için Mimarlık çevrimiçi atölye çalışması ise, yine yaratıcı keşifler aracılığıyla, içinde yaşadığımız şehre yeni bir perspektifle bakmanın yollarını araştırıyor.

Geleceğin mahallesi nasıl olmalı? “Ütopya Mahalle”, katılımcıları hayal etmeye davet ediyor. Herkes için Mimarlık ekibinin paylaşacağı mekan eskizlerini kullanarak, katılımcılar hayallerindeki hayatı, onlarla birlikte tasarlayacak. Disiplinlerarası sosyal tasarımcı ve tasarım küratörü Tuğçe Akbulut moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlik sonunda, HiM ekibi herkesin tasarladığı mekanları bir araya getirerek benzersiz bir kent silueti oluşturacak.

Herkes için Mimarlık platformu, kentsel ve kırsal alanlarda, projelerin tasarım, planlama ve inşaat süreçlerinde eksikliği hissedilen katılımcı mekanizmaları teşvik ederek toplum yararına ve toplumla birlikte çalışan bir mimarlık ortamı oluşmasına katkı sağlamayı amaçlıyor. 17 Kasım Çarşamba akşamı, saat 19.00-20.00 arası gerçekleşecek etkinliğe, perspektif.istanbul adresinden kayıt yaparak katılım sağlanabilir.

Paylaş

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket