İDEALİST İç Mimarlar Derneği kuruluşunu duyurdu

İDEALİST İç Mimarlık Derneği, kuruluşunu geçtiğimiz hafta Addresistanbul’da düzenledikleri bir etkinlik ile duyurdu. IDEALİST’in kendisi için belirlediği vizyon, “Türk iç mimarlık sektörünü temsil eden ve yönlendiren, dünyada iç mimarlık sektörüne ilham veren, yenilikçi, sektörel bir odak” olarak açıklandı.

Geniş katılımlı güçlü bir yapı olma hedefiyle yola çıkan İDEALİST’in “Vizyon ve Strateji Belgesi” 77 kişilik bir mimar ve iç mimarın katılımıyla tamamlanan kuruluş sürecinde düzenlenen bir çalıştay sonucunda ortaya çıktı. Derneğin faaliyetleri ise; eğitim, kalite standartları ve etik, mesleki haklar ve korunması, uluslararası iş geliştirme ve iş birlikleri, sektörel işbirlikleri ve dayanışma olarak tanımlanan 5 ana başlık altında toplandı.

‘Addresistanbul’ ev sahipliğinde 12 Kasım tarihinde gerçekleşen etkinlikte İDEALİST’in kuruluş fikrinin nasıl ortaya çıktığına değinen, derneğin kurucularından İç Mimar Atilla Kuzu, dünyada tasarım denince Türkiye’nin adının da anılmasının gerektiğini belirtirken, sorunları çözmek adına güçlü bir sektörel yapı olacaklarının da altını çizdi. İDEALİST’in önemli rollerinden biri de mesleğe katkı yapan, mesleği yücelten bir misyon üstlenmek olacak.

Share

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket