Coronavirüs tasarım ve mimarlık takvimini de etkiledi

Tasarım ve mimarlık dünyasının en önemli uluslararası etkinlikleri arasında yer alan Milano Tasarım Haftası ve Venedik Mimarlık Bienali, arka arkaya erteleme haberleri yayınladılar. Milano Tasarım Haftası 16 – 21 Haziran 2020 tarihine, Venedik Mimarlık Bienali ise 29 Ağustos-29 Kasım 2020 tarihine ertelendi.Ayrıca, İstanbul’da 18-19 Mart tarihinde Swissotel The Boshorus’ta gerçekleşmesi planlanan, mimar, iç mimar, tasarımcı, yatırımcı, akademisyen ve öğrencileri ağırlayan MIMARSIV Selection 2020 etkinliği de zorunlu erteleme haberi yayınladı.

Dünya genelinde hızla yayılan coronavirus, tüm uluslararası etkinlik takvimini değiştirdi. Bu değişiklikten tasarım ve mimarlık dünyası da etkilendi. Önümüzdeki ayların en önemli iki etkinliği olan ve virüsten en fazla etkilenen Avrupa ülkelerinin başında gelen İtalya’da gerçekleşen Milano Tasarım Haftası ve Venedik Mimarlık Bienali, arka arkaya erteleme haberleri yayınladılar. 21-26 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan Milano Tasarım Haftası, Salone del Mobile ile paralel olarak 16 – 21 Haziran 2020 tarihine ertelendi.  20-22 Mayıs tarihlerinde açılışı gerçekleşecek olan Venedik Mimarlık Bienali’nin ise 29 Ağustos-29 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenleneceği belirtildi.

Bu yıl 5. kez düzenlenmesi planlanan MIMARSIV Selection 2020 etkinliği ise önceki yıllarda olduğu gibi, iki gün boyunca, seçilmiş markalardan ürün sergilerinin ve interaktif alanların, mimarların ve farklı disiplinlerden önde gelen isimlerinin yer aldığı oturumların, IstanbulSMD üyesi mimarlarla ‘Project to Material’ ikili iş görüşmelerinin yer aldığı kapsamlı bir içerik sunuyordu. Etkinlikte ayrıca bu yıl üçüncü kez düzenlenen ArchIST İç Mimarlık Yarışması sergisinin de yer alması planlanmıştı. Genel toplum sağlığı hassasiyeti ile yapılmak zorunda kalınan erteleme için yeni tarihin en yakın zamanda duyurulacağı bildirildi.

Share

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket