2021’İN HEYECAN YARATAN PROJELERİ

İstanbul’da bir süredir merakla beklenen çeşitli projelerin inşası hızla devam ediyor. Bu projelerin başında inşası birkaç yıldır süren, mimar Alper Derinboğaz (SALON Alper Derinboğaz) tarafından tasarlanan İstanbul Kent Müzesi ile Galataport projesinin kapsamında yer alan İstanbul Modern’in yeni binası İstanbul Resim Heykel Müzesi ve projenin en heyecan yaratan yapılanından biri olan Paket Postanesi yer alıyor.

Bu yılın ve önümüzdeki dönemin merakla beklenen projelerinden biri olan ve inşasına 2016 yılında başlanan İstanbul Kent Müzesi, kentin 8 bin yıllık hikayesini farklı açılardan anlatmak üzere kurgulanıyor. Müze, şehrin geçmişini, bugününü ve geleceğini yansıtan bir çekim merkezi olarak tasarlandı. Tasarımı Alper Derinboğaz’a ait olan müzenin küratöryel tasarımı Luca Molinari Stüdyo’ya, peyzaj tasarımı Praxis Landscape’in kurucusu Enize Derinboğaz’a ve cephe mühendisliği Londra’dan Newtecnic firmasına ait.

Kentin uzun zamandır beklenen projelerinden biri de Galataport. Çok geniş bir alana yayılan ve farklı işlevlerde pek çok yapının yer aldığı projenin en dikkat çekici yapıları arasında tarihi Paket Postanesi’nin kültür merkezine dönüşme projesi, mimar Renzo Piano tarafından yapılan İstanbul Modern’in yeni binası ve Emre Arolat’ın tasarladığı İstanbul Resim Heykel Müzesi var.

Paylaş

Teklif Alın

Tamamla Devam Et
Teklif Listeniz shopping_basket